WITTE ROOK UIT DE VLM & VMCF ZIJSPANCROSS SCHOORSTEEN !
Er is goed nieuws vanuit de VLM & VMCF motorcross federaties, die in 2023 nu officieel hun schouders zetten onder een gezamenlijk zijspancross project.
De zijspancross-categorie was het afgelopen jaar, zowel bij VMCF als bij VLM - de twee motorcross-federaties die hoofdzakelijk opereren in de provincies Limburg en Antwerpen - doodziek. Wedstrijden met amper een vijftal deelnemers waren schering en inslag ,en daar wordt niemand vrolijk van ! De organiserende motorclubs niet, de toeschouwers niet, de deelnemende rijders niet, en de motorsport-federaties uiteraard ook niet. Bij beide federaties kwam de sidecars categorie afgelopen winter dan ook op de helling te staan, maar daar is nu gelukkig een oplossing voor uit de bus gekomen. Beide bondsbesturen geven de sidecars in 2023 opnieuw een kans,en in samenwerking met Davy Maris, de grote baas van VMC-Zabel Sidecarcross Service , werd een gezamenlijk programma uitgewerkt, wat ons door het VMCF_bestuur nader werd toegelicht. Een samenwerking die we bij www.sidecarcross.be enkel maar kunnen toejuichen,en waarover u alles kunt lezen bij de gele knop ‘Lees meer' .
De zijspannen werken in 2023 een wedstrijd-kalender af die verdeeld is over de VMCF en de VLM-federatie. Met andere woorden, als de sidecars ’s zondags bij VLM op het programma staan, wordt er op die dag niét gezijspancrosst bij VMCF. En omgekeerd. Er kan dus zowel met een VLM àls met een VMCF-licentie aan de races worden deelgenomen.
Er wordt enkel een gezamenlijk VMCF-VLM kampioenschap verreden, en àlle wedstrijden komen in aanmerking. Na afloop van het seizoen mogen de drie slechtste dagresultaten worden geschrapt, zodat de mogelijkheid er is voor de rijders om eventueel enkele ‘snipperdagen’ in te lassen. De kampioenenhuldiging vindt niet plaats op de laatste wedstrijd van het seizoen, maar wel op de jaarlijkse sidecar opstapdag, die in oktober wordt georganiseerd door het VMC Zabel Sidecar Serviceteam van Davy Maris, in Houtvenne.
De sidecars worden ingedeeld in een A-categorie en een B-categorie ,en er is dus ook voor elke categorie een nationaal kampioenschap. De A-sidecars zullen strijden met gele nummerborden, de B-sidecars met groene nummerborden.
En zeker niet onbelangrijk : De sidecars blijven aanzien worden als een echte, volwaardige motorcross-categorie en er is dus ook elke wedstrijd een prijzengeld barema voorzien !
Momenteel wordt er achter de schermen ook gewerkt aan een gezamenlijk internet portaal, waarop de deelnemers zich dan ten laatste tegen vrijdagmiddag voor elke wedstrijd moeten inschrijven. Als er dan voor bepaalde wedstrijden blijkt dat er slechts een vijftal deelnemers zijn aangemeld, dan kan de organisator alsnog beslissen om de zijspancategorie te annuleren wegens onvoldoende intresse van rijderszijde. Wedstrijden met vijf deelnemers , daar heeft nu eenmaal niemand baat bij.
De gezamenlijke VLM-VMCF zijspancross kalender 2023 telt zevenentwintig wedstrijddagen en is te raadplegen bij de gele knop ‘Extra’. Beide federaties voorzien bovendien géén wedstrijd op 25 juni, het weekend van de Belgische Grand Prix zijspancross in Lommel . Een prachtig gebaar, dat door elke Belgische zijspancrossliefhebber ten zeerste naar waarde wordt geschat.
VMCF en VLM en Davy Maris hebben aldus hun huiswerk grondig gemaakt, en zorgen er gezamenlijk voor dat de redding van de zijspancross in het oostelijke landsgedeelte een feit is. De bal ligt nu in het kamp van de rijders die er dus in 2023 zullen moeten voor zorgen dat de wedstrijden voldoende bezet zijn om ook de verdere toekomst van de mooiste sport ter wereld te garanderen in de Antwerpse en Limburgse regio. De basis is er , en de voortekenen zijn alvast gunstig, en we hopen bij www.sidecarcross.be uit de grond van ons hart dat in 2023 de heropstanding van de sidecars klasse in oostelijk België een feit wordt . Let the good times roll again !
Meer info : www.vlmcross.be of www.vmcf.be
Terug naar overzicht